Legendy Liverpoolu, które powinien znać każdy fan

Liverpool FC to jeden z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich w historii angielskiego i europejskiego futbolu. Przez lata bogatej historii przez ten zespół przewinęło się wiele graczy, którzy do dziś są wspominane, dzięki swoim boiskowym umiejętnościom. W tym zestawieniu przedstawiamy najwybitniejsze legendy Liverpoolu, o których powinien wiedzieć każdy fan „The Reds”.

Kenny Dalglish

Kenny Dalglish, znany również jako „King Kenny” jest bez wątpienia jedną z największych legend Liverpoolu. Szkot dołączył do klubu w 1977 roku i szybko stał się jednym z najlepszych napastników na świecie. Dalglish zdobył z Liverpoolem wiele tytułów, w tym trzy Puchary Europy. Jego wkład nie ograniczał się tylko do boiska. Jako menedżer poprowadził drużynę do kolejnych sukcesów, w tym do dubletu w 1986 roku. Do dziś jest jednym z najlepszych strzelców drużyny.

Steven Gerrard

Steven Gerrard to wychowanek klubu. Przez wielu uważany jest za najlepszego piłkarza w historii Liverpoolu. Jako kapitan poprowadził zespół do niezapomnianego triumfu w Lidze Mistrzów w 2005 roku. Wtedy to „The Reds” odrobili trzybramkową stratę w finale z Milanem. Gerrard jest dla wielu symbolem i synonimem Liverpoolu, a także najlepszym pomocnikiem w historii zespołu.

Ian Rush

Ian Rush to jeden z najskuteczniejszych strzelców w historii Liverpoolu. Walijczyk znany był z niezwykłej intuicji w polu karnym i zdolności do znajdowania się w odpowiednim miejscu i czasie. Rush zdobył dla Liverpoolu 346 goli, co czyni go najlepszym strzelcem w historii klubu. Jego partnerstwo na boisku z Kennym Dalglishem jest legendą.

John Barnes

Kolejnym w zestawieniu jest John Barnes. Dołączył do Liverpoolu w 1987 roku i szybko stał się jednym z najciekawszych skrzydłowych w Anglii. Swoją szybkością, techniką i umiejętnością strzelania bramek zdecydowanie pomógł klubowi pod koniec lat 80. Barnes był czołową postacią w drużynie, która zdobyła mistrzostwo w sezonie 1987/88.

Jamie Carragher

Na wyróżnienie zasługuje także Jamie Carragher. Spędził w Liverpoolu całą swoją karierę zawodniczą. Dzięki temu można powiedzieć, że jest uosobieniem oddania i pasji do klubu. Był obrońcą znanym z niezwykłej determinacji i przywództwa na boisku. Rozegrał ponad 700 meczów dla „The Reds”, będąc przy tym jednym z najbardziej niezawodnych i szanowanych zawodników swojej ery.

Legendy Liverpoolu

Szerokie grono fanów Liverpoolu na całym świecie pamięta i czczci te nazwiska jako symbole najlepszych lat w historii klubu. Gdyby nie ci piłkarze, to być może w gablocie klubowej zabrakłoby kilku pucharów. Więcej informacji o Liverpoolu znajdziesz na blog etoto.