Fábio Carvalho gotowy do założenia koszulki The Reds

Zaledwie dziewiętnastoletni Fábio Carvalho już w sezonie 2021/2022 stal się jedną z szybko wschodzących gwiazd Premier League. Zarówno Jürgen Klopp jak i sam zawodnik są niezwykle podekscytowani współpracą i potencjalnymi nowymi możliwościami.

Młody talent

Fábio Leandro Freitas Gouveia Carvalho przyszedł na świat 30 sierpnia 2002 roku w stolicy Portugalii. Pierwsze kroki w świecie piłki nożnej stawiał w Benefice, z której odszedł w 2013 roku aby wyruszyć do Anglii. W tym samym roku dołączył do młodzieżowego składu angielskiego Balham. Dwa lata później roku ponownie zmienił klub i dołączył do juniorskiej drużyny Fulham, aby w 2020 dołączyć już do pierwszego składu.

W Premier League zabłysnął szczególnie w zakończonym niedawno sezonie 2021/2022. To w dużem mierze dzięki niemu Fulham awansowało po długiej przerwie do ligi. W minionym sezonie zdołał zdobyć aż dziesięć bramek i osiem asyst.

Czas na rozwinięcie skrzydeł

Biorąc pod uwagę obecne osiągnięcia młodego zawodnika, nie ma co się dziwić radości Jürgena Kloppa. Jest on znany z umiejętnego prowadzenia młodych zawodników, tak aby mogli oni rozwijać swoje talenty w barwach Liverpoolu. Podczas rozmów z dziennikarzami, trener nie mógł wyjść z podziwu nad ogromnym talentem młodego Portugalczyka.

Fábio wyróżnia przede wszystkim ogromna wszechstronność i zapał do pracy. To właśnie między innymi te cechy wyróżniły go na tle innych, potencjalnych kandydatów transferowych. Sam zawodnik podczas pierwszych rozmów z dziennikarzami, już w Liverpoolu opowiedział o swoich odczuciach związanych ze zmianą klubu. W trakcie sezonu miał on nie skupiać się na proponowanych ofertach, tak aby w całości poświęcić się grze dla obecnego klubu. Jednak, gdy otrzymał informacje o zainteresowaniu ze strony Liverpoolu wiedział, że to właśnie ten zespół.

Według niego od razu poczuł się jak u siebie, już podczas wstępnych rozmów z klubem. Dzięki czemu o wiele łatwiej było mu podjąć i tak dość prostą decyzję. Ogromnie cieszy fakt, że Carvalho ma ogromne ambicje i plan jak je spełnić. Chce on bowiem od razu dołączyć do najlepszych zawodników The Reds, bijąc kolejne rekordy na boisku.