Ozan Kabak opuści latem FC Liverpool

FC Liverpool nie skorzysta z klauzuli aktywującej wykup Ozana Kabaka. Jak donosi angielskie „The Sun” Kabak jest już gotowy do opuszczenia Liverpoolu tuż po zakończeniu sezonu. Tym samym wróci po półrocznym wypożyczeniu do Schalke 04. Do Schalke, które w przyszłym sezonie będzie występowało w 2. Bundeslidze.

Turecki obrońca do Liverpoolu dołączył w styczniu w ramach półrocznego wypożyczenia. Miał być zastępstwem dla kontuzjowanych Virgila van Dijka i Joe Gomeza. Niefart chciał, że i Joel Matip wypadł z powodów zdrowotnych. W związku z tym Kabak z miejsca wskoczył do pierwszej jedenastki drużyny Jurgena Kloppa. W tym czasie rozegrał 13 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Nie przekonało to Kloppa do tego, by zdecydować się na wykup Turka z Schalke 04 za 18 mln euro.

Niemiecki szkoleniowiec wierzy, że Ozan Kabak pełniłby marginalną rolę po powrocie trójki wyżej wspomnianych obrońców. Dodatkowo Klopp zamierza przyjrzeć się bliżej zawodnikom występującym w akademii Liverpoolu. Mowa tu o Nat Phillipsie i Rhys Williamie. Również Ben Davies ma być do dyspozycji Jurgena Kloppa. Wyżej wspomniana szóstka obrońców plus nadchodzący transfer Ibrahima Konate sprawia, że Liverpool będzie miał w pełni zabezpieczone tyły.

Powrót Ozana Kabaka do Schalke 04 może być wielkim szokiem. Klub spadł do niższej ligi. Pojawią się cięcia kosztów i kto wie czy jego powrót nie będzie krótszy niż się wszystkim wydaje. Prawdopodobnie pojawi się kilku chętnych na sprowadzenie tureckiego obrońcy do swojej drużyny.

źródło: sportlens.com