Przygotowania do meczu z Norwich City

Już dziś o 21:15 rozpocznie się mecz piątej rundy Pucharu Anglii. Liverpool zmierzy się z Norwich City na swoim własnym stadionie. Co wiemy na temat planów na wygrają jakie ujawnił Jürgen Klopp?

Zmiany w pierwszej jedenastce

Przede wszystkim na boisku nie pojawi się kontuzjowany Thiago Alcântara. Od niedzieli ma problemy z mięśniem dwugłowym uda, który kontuzjował podczas rozgrywki przez finałowym meczem Pucharu Ligi Angielskiej. Z powodu kontuzji wykluczony jest również Roberto Firmino, który pauzować będzie już po raz czwarty.

Zmiana nastąpi również pomiędzy słupkami, pomimo świetnego refleksu jakim wykazał się Caoimhín Kelleher, podczas starcia z Chelsea to nie on rozpocznie spotkanie. Zamiast niego zobaczymy Alissona Beckera w pierwszym składzie. Kelleher prawdopodobnie wciąż dochodzi do siebie po ogromnym stresie jakim był niedzielny mecz. Udało mu się na szczęście udźwignąć pełny 120 mecz oraz strzał celnego karnego. Alisson jest prawdopodobnie najlepszym zawodnikiem do wystawienia.

Nie tak dawno, Liverpool wygrał mecz rozgrywany przeciwko Norwich City. Na szczęście spotkanie zakończyło się wygraną, lecz trener słusznie nastawia się na ciężkie starcie. Ostatnim razem nie było łatwo ich pokonać, a jeśli stawką jest awans do dalszego etapu Pucharu, można założyć że gra będzie jeszcze bardziej zacięta.