Czy wygrana z Southampton przybliży Liverpool do mistrzostwa ligi?

Liverpool po odebraniu Pucharu Anglii wygrał mecz z Southampton 2:1. Było to nie lada wyzwanie, gdyż mecz pucharowy trwał całe 120 minut i zakończył się serią rzutów karnych. Przed Kloppem stało niełatwe zadanie wybrania odpowiedniego składu. Trener wypowiedział się także na ten temat podczas jednego z wywiadów przedmeczowych.

Przemyślenia trenera

Liverpool ma na swoim koncie dwa trofea w tym sezonie- Puchar Ligi oraz Puchar Anglii. Wciąż istnieje teoretyczna szansa na wygraną Premier League, jednak nawet sam Jurgen Klopp nie nastawia się zbytnio na tą możliwość. Zdaje sobie sprawę z ogromnej przewagi City, które pomimo remisu z West Hamem wciąż prowadzi czterema punktami. Jest więc bardzo niewielka szansa na to, że przegrają teraz dwukrotnie, aby dać Liverpoolowi szansę na wygraną.

Teraz największym wyzwaniem jest zbliżający się finał Ligi Mistrzów i spotkanie z Realem Madryt. Ważne jest więc aby umiejętnie rozkładać siły pomiędzy meczami ligowymi a przygotowaniem do Ligi Mistrzów. Jednak Klopp już teraz otwarcie mówi o swoim zadowoleniu z gry swoich zawodników. Podziwia ich za rozwój oraz konsekwencję, tak więc niezależnie od kolejnych wyników i ewentualnych nowych tytułów Liverpool może być dumny z mocnego i owocnego sezonu.