Donyel Malen jednak nie dla Liverpoolu?

Według Fabrizio Romano, Donyell Malen przebywa obecnie w Niemczech, aby dopiąć przenosiny z PSV do Borussii Dortmund. Kwota transferu ma wynieść około 30 milionów euro. Romano potwierdził również, że Liverpool był zainteresowany Holendrem, ale nie złożył oferty, co pozwoliło Dortmundowi wyprzedzić rywali.

Podana cena 30 milionów euro jest okazją, biorąc pod uwagę wiek i zdolności Malena. W wieku 22 lat napastnik jest już regularnym zawodnikiem reprezentacji Holandii, a także jednym ze skuteczniejszych zawodników ligi holenderskiej. W zeszłym sezonie strzelił 27 bramek i zanotował dziesięć asyst. Są to liczby jak u zawodników za których trzeba niejednokrotnie zapłacić dwa razy więcej. Nic więc dziwnego, że w tym wypadku mówimy tu o promocji.

FC Liverpool byłby w stanie pozwolić sobie na transfer o takiej wartości. W końcu tylko tego lata na transferach „The Reds” zarobili około 40 milionów euro. Tak, więc cena nie stanowiłaby żadnego problemu. Musiały zaważyć inne czynniki. Być może Juergen Klopp stwierdził, że holenderski napastnik bądź też skrzydłowy  nie jest jednak rozwiązaniem jego problemu i podjął decyzję o rezygnacji z tego zawodnika.

źródło: anfieldwatch.co.uk