Shaqiri coraz bliżej odejścia z Anfield Road

Liverpool ciężko pracuje, aby przyspieszyć sprzedaż Xherdana Shaqiriego, a według angielskich  mediów „The Reds” zależy na jak najszybszym zakończeniu sprawy Szwajcara, bo chcą sprowadzić nowego zawodnika na Anfield Road.

Okno transferowe szybko dobiega końca i chociaż wydawało się, że Liverpool nie wykona już żadnych ruchów, to wszystko wskazuje na to, że w ciszy dopinają kilka ruchów na rynku transferowym.

Gianluca Di Marzio poinformował w środę wieczorem, że Shaqiri jest „bardzo blisko” dołączenia do Lyonu, podczas gdy L’Equipe donosi, że będzie zarabiał 350 000 funtów miesięcznie. Po uzgodnieniu osobistych warunków oba kluby prowadzą negocjacje w celu uzgodnienia opłaty i kiedy to zrobią nadejdzie czas na testy medyczne, które Xherdan Shaqiri będzie musiał przejść przed przenosinami do Lyonu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem szwajcarski skrzydłowy już wkrótce będzie piłkarzem francuskiego zespołu.

Angielskie media podają, że na sprzedaży Szwajcara FC Liverpool zarobi 15 milionów funtów, które przeznaczą na dopięcie transferu napastnika. W zeszłym sezonie „The Reds” brakowało kogoś, kto będzie w stanie wykańczać okazje tworzone przez kolegów z drużyny. Zwłaszcza, że fantastyczne trio z Anfield w ostatnim sezonie grało znacznie słabiej niż nas do tego przyzwyczaili.

źródło: anfieldcentral.co.uk