FC Barcelona gotowa sprzedać Philippe Coutinho

Philppe Coutinho rozkwitł właśnie w FC Liverpool. Jednak, gdy był na fali wznoszącej postanowił przenieść się do FC Barcelony. Miało to miejsce w 2018 roku.

Od tego czasu jego kariera praktycznie stanęła w miejscu. Brazylijczyk nie dał Barcelonie tego czego po nim oczekiwano. Wielokrotnie zawodził kibiców i spisywał się najwyżej przeciętnie.
W sezonie 2019/2020 Coutinho wypożyczony był do Bayernu Monachium, z którym zdobył Mistrzostwo i Puchar Niemiec, a także Ligę Mistrzów. Niemiecki potentat nie zdecydował się jednak na całkowite wykupienie zawodnika z Barcelony.

W ostatnim sezonie rozegrał 8 spotkań i zdobył 4 bramki. Wszystko wyglądało dobrze, aż do grudnia. To właśnie wtedy złapał kontuzję, która wykluczyła go z gry do końca sezonu.

Według hiszpańskiego ASa, Barcelona uważa, że Coutinho nie zapewnia odpowiedniej jakości, której oczekują. W związku z tym są gotowi sprzedać zawodnika. Jednym z głównych kandydatów do przejęcia Coutinho ma być FC Liverpool, a więc klub w którym piłkarz rozkwitł.
Dla Barcelony będzie to również odciążenie budżetu płacowego. Philippe Coutinho zarabia w Katalonii 240000 funtów na tydzień.

źródło: paisleygates.com
zdjęcie: paisleygates.com