Georginio Wijnaldum przeniesie się do Paryża

Georginio Wijnaldum przejdzie do Paryża. Holenderski zawodnik podpisał kontrakt z Paris Saint-Germain. Jest to o tyle dziwne, że jeszcze do niedawna wydawało się, że Wijnaldum przeprowadzi się do Hiszpanii. Jednak, gdy francuski klub wszedł do gry przebił ofertę FC Barcelony.

Przed piłkarzem pozostają testy medyczne i kontrakt wejdzie w życie. Jak podaje Fabrizio Romano dla „The Guardian” będzie miało to miejsce dopiero pod koniec bieżącego miesiąca. Dopiero wtedy kontrakt Holendra z FC Liverpool dobiegnie końca i Wijnaldum będzie wolnym agentem.

FC Barcelona była już niemal pewna transferu pomocnika do siebie. W ostatniej chwili Wijnaldum dał się jednak skusić paryżanom. PSG zaoferowało reprezentantowi Holandii  trzy razy tyle, co klub z Katalonii. Nic więc dziwnego, że doszło do zmiany decyzji zawodnika. Dodatkową przewagę zrobił bezpośredni telefon do zawodnika ze strony szkoleniowca „Les Parisien” – Mauricio Pochettino.

Holenderski zawodnik podpisze kontrakt na okres trzech lat.
Georginio Wijnaldum odejdzie z Liverpoolu jako jeden z liderów drużyny, która sięgnęła po upragnione przez kibiców mistrzostwo Anglii.

źródło: The Guardian
zdjęcie: Getty Images