Jürgen Klopp zapowiedział datę odejścia z Liverpoolu

Dla fanów Jürgena Kloppa niestety nie jest to szokująca, ani nowa informacja. Trener już wcześniej nie krył się z tym, że planuje przerwę od zawodu. Jego obecny kontrakt z Liverpoolem jest ważny do 30 czerwca 2024; będzie to prawdopodobnie również data na pewno chwilowej przerwy od piłki nożnej dla niemieckiego trenera.

Przede wszystkim pozytywna energia

Jürgen Klopp znany jest ze swojego indywidualnego podejścia do swoich piłkarzy. Skupia się on również nie tylko na technicznej stronie gry, jak również i na emocjach i odpowiednim ich wykorzystaniu. Nie dziwi więc fakt, że Niemiec dba o to aby samemu być w odpowiedniej kondycji, również psychicznej.

Już od kilku miesięcy w wywiadach niezmiennie potwierdza swój plan. Poprowadzić drużynę do końca kontraktu, i w 2024 rozpocząć zasłużoną przerwę. Klopp zapewnia, że wciąż uwielbia swoją pracę. Zależy mu jednak również na odmianie i możliwości myślenia o czymś innym niż jego podopieczni. Jakkolwiek utalentowani i przystojni by nie byli- na pewno miło jest czasami oderwać się od piłki nożnej i pomyśleć o czymś innym. Wszystko to aby zachować odpowiedni poziom energii i dobrego nastawienia.

Trwająca legenda

Wiele osób uważa Jürgena Klopp za zbawienie Liverpoolu, bardzo często nazywany jest również jednym z najlepszych trenerów klubu. Ciężko się z tym nie zgodzić, szczególnie po tym jak zdołał wyrwać Mistrzostwo Anglii Manchesterowi City. Również za jego kadencji The Reds dodali do swojej kolekcji Puchar Ligi Mistrzów, Superpuchar UEFA, puchar Ligi Angielskiej a także Klubowych Mistrzostw Świata.

Trener wierzy, że zmiany jakie wprowadził teraz oraz silny skład to inwestycja na przyszłość. Zależy mu na tym, aby nawet po jego odejściu Liverpool dalej piął się w górę i zdobywał kolejne trofea.