Garść nowych informacji z Premier League

W Premier League nadchodzą wielkie zmiany dotyczące ilości zmian zawodników. Wiemy także kiedy otwarte zostanie okienko transferowe oraz do kiedy zespoły mogą nabywać nowych zawodników. Wprowadzone zostały również uaktualnione zasady związane ze zdejmowaniem ograniczeń kowidowych.

Zmiany w zmianach

Do tej pory możliwe było dokonanie jedynie trzech zmian zawodników. Od przyszłego sezonu ta zasada przechodzi w niepamięć. Dzięki porozumieniu między klubami, liczba ta zostaje zwiększona do pięciu. Aby zachować jednak integralność gry wymiana zawodników będzie możliwa jedynie w trzech turach. Oraz dodatkowo możliwe będzie także dokonanie jej w przerwie.

W związku z tym wzrasta także ilość zawodników rezerwowych. Teraz na ławce zasiądzie ich aż dziewięciu.

Plany transferowe

10 czerwca 2022 otwiera się letnie okienko transferowe. Kluby mogą dokonywać zmian do 1 września tego samego roku, do końca dnia. Pozostaje nam teraz czekać, które z przewidywanych przesunięć zawodników faktycznie dojdzie do skutku.

Dalsze znoszenie obostrzeń

Najszybsze zmiany zostają wprowadzone w kwestii zakażeń. Już od 4 kwietnia Liga zaprzestaje testowania zawodników i personelu. Do tej pory wszyscy musieli przechodzić je dwa razy w tygodniu. Premier League nie zaprzestaje jednak wykonywania testów w ogóle. Teraz jedynie osoby, które będą wykazywały objawy zakażenia będą wysyłane na badanie i testy.

Dodatkowe ograniczenia zostają zniesione w kwestii dostępności do obiektów treningowych. Dotychczas osoba chętna do skorzystania z części zamkniętych miejsc treningowych musiała okazać paszport kliniczny. Zasada ta zostaje także zniesiona.

Premier League zapowiada, że pilnie obserwuje sytuację w kraju i dostosowuje zmiany do wytycznych ekspertów.