Kamil Grabara przenosi się do FC Kopenhaga

Kamil Grabara odchodzi z FC Liverpool. Od przyszłego sezonu były młodzieżowy reprezentant Polski będzie walczył o skład w FC Kopenhaga. Tym samym zakończył się jego pięcioletni pobyt w Liverpoolu. Grabara poprzedni sezon spędził w duńskim Aarhus, gdzie pokazał się z dobrej strony. Stąd też pojawiło się zainteresowanie ze strony FC Kopenhagi – jednego z potentatów duńskiej piłki.

Grabara w ciągu pięciu lat spędzonych w FC Liverpool nie zdołał zadebiutować w pierwszej drużynie. Był jednak częścią pierwszej drużyny i trenował pod okiem Jurgena Kloppa. Polskiemu bramkarzowi zależało jednak, by grać i rozwijać się. Stąd też ostatni czas spędził na wypożyczeniu. Najpierw Aarhus, potem Huddersfield  i ponownie duńskie Aarhus.

Podczas drugiego pobytu w Danii spisywał się na tyle dobrze, że klub z Kopenhagi zdecydował się na sprowadzenie go do siebie na stałe. W duńskim zespole będzie musiał rywalizować z doświadczonymi bramkarzami. Obaj jego rywale mają są już po trzydziestce. Nie ulega jednak wątpliwości, że Kamil Grabara zrobi wszystko, by zostać numerem jeden w bramce FC Kopenhaga i pomóc w odzyskaniu tytułu po dwóch latach.

źródło: fcliverpool.com