Liverpool sięga po nowego środkowego pomocnika

FC Liverpool dopina transfer nowego, środkowego pomocnika. Według angielskich mediów, jest to Renato Sanches. Reprezentant Portugalii niedawno zakończył udział na mistrzostwach Europy wraz ze swoją reprezentacją. Choć Portugalia rozczarowała swoimi występami, to środkowy pomocnik zbierał sporo pochwał. Zarówno ze strony mediów, jak i kibiców.

Teraz, Sanches ma spróbować wejść w buty Georginio Wijnalduma. Holenderski pomocnik, jak doskonale wiemy, zamienił Liverpool na Paryż. Tego lata wzmocnił Paris Saint-Germain, z którym będzie chciał święcić tryumfy w Lidze Mistrzów. Dla Renato Sanchesa transfer do Liverpoolu jest niemal zmartwychwstaniem. Oczywiście w kontekście piłkarskim. Ostatnie starcie z wielkim klubem nie zakończyło się najlepiej dla tego playmakera. Pobyt w Bayernie Monachium Renato raczej nie wspomina najlepiej.

Kwota transferu ma wynieść około 30 milionów euro. Czy Portugalczyk wykorzysta drugą szansę w karierze? Z pewnością ma ku temu potencjał. Sanches swoimi występami na Euro po raz kolejny pokazał, że ma niebagatelny zestaw umiejętności. Z pewnością Liverpool będzie liczył na to, że portugalski pomocnik pomoże w zdobyciu mistrzostwa Anglii i Ligi Mistrzów w nadchodzącym sezonie.

źródło: madaboutepl.net