Niezwykle wyrównany mecz Liverpool vs Chelsea zakończony remisem 2:2

Dla obu drużyn było to niezwykle ważne spotkanie- zarówno Chelsea jak i Liverpool walczą o pozycję wicelidera w tabeli. Niestety wynik meczu okazał się największym zwycięstwem dla lidera zestawienia- Manchesteru City, który coraz bardziej wyprzedza pozostałe zespoły.

Okrojony zespół

Niestety z powodu zakażenia z rozgrywki zostali wykluczeni aż trzej zawodnicy Liverpoolu- Alisson Becker, Joel Matip, a także Roberto Firmino. Beckera zastapił Caoimhin Kelleher, w miejsce Matipa wszedł Ibrahim Konate. Jednak to nie koniec zastępstw spowodowanych pozytywnymi testami covidowymi. Z tego powodu trener zespołu Jürgen Klopp musiał wysłać jako swojego zamiennika Pepijna Lijndersa- sprawującego na codzień funkcję asystenta menadżera zespołu.

Niezwykle wyrównana gra

Chelsea rozpoczęła spotkanie jako wicelider tabeli ligowej, lecz od Liverpoolu dzielił drużynę zaledwie jeden punkt. Liverpool nastawiał się na kontynuację dobrej passy nie przegranych meczy podczas rozgrywek na Stamford Bridge. Szczególnie, że wygrana dawałaby szansę na choć próbę zbliżenia się do lidera, Manchesteru City.

Silne emocje towarzyszące zawodnikom dało się poczuć już od pierwszych sekund rozgrywki. Jeszcze przed upłynięciem pierwszej minuty Sadio Mané zdobywa żółtą kartkę. Podczas walki w powietrzu z Azpilicuetą niefortunnie przywalił przeciwnikowi z łokcia w twarz.

W szóstej minucie duet Mané i Salah prawie zdobyli bramkę jednak Édouard Mendy zdołał obronić rzut. Jednak to nie był koniec starć Mané- Mendy, trzy minuty później zawodnikowi udało się bowiem oszukać bramkarza Chelsea tym samym zdobywając pierwszą bramkę tego spotkania. W 9. minucie gry wynik wynosił 1:0 dla Liverpoolu.

W 17. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę dla zawodnika niebieskich- Christiana Pulsica za niefortunny wślizg i atak na Milnera. Kolejne minuty Chelsea usiłowała odsunąć przeciwników ze swojego pola i w szczególności bramki. Jednak w 26. minucie Alexander-Arnold Salah strzelił pięknego gola zdobywając drugą bramkę dla Liverpoolu! Cztery minuty później Salah będzie usiłował powtórzyć swój wyczyn, jednak Mendy nie da się już więcej podejść.

W kolejnych minutach gry zawodnicy będą wielokrotnie uderzać na bramkę Chelsea, jednak bezskutecznie. Jednak w 41. minucie czerwoni zyskają szansę na rozpoczęcie wyrównywania wyniku. W wyniku dwukrotnego faulu na Havetzie Chelsea zyskuje rzut wolny, który wykorzystuje i zmienia wynik na 2:1. Jeszcze przez zakończeniem pierwszej połowy meczu, Chelsea w 45. minucie zdobywa drugą bramkę.

Pomimo kolejnych intensywnych zagrań i zmian zawodników- druga połowa zakończyła się bez nowych bramek. Zdecydowanie był to wyrównany mecz, co widać w wyniku. Obie drużyny walczyły zacięcie od samego początku do końca. Jednak największym zwycięzcą okazał się nieobecny na spotkaniu Manchester City.