Zawodnicy: James Milner

Milner po raz pierwszy założył koszulkę Liverpoolu w 2015 roku, od tego czasu występuje na pozycji pomocnika z numerem 7. Do niego należy rekord największej ilości meczy rozegranych dla młodzieżowej reprezentacji Anglii U-21; pojawił się w 46 meczach i zdobył 9 goli. W okresie od 2009 do 2016 był zawodnikiem pierwszej reprezentacji kraju.

Sylwetka zawodnika

James Philip Milner urodził się 4 sierpnia 1986 w na północy Anglii, w mieście Leeds. Od wczesnych lat wykazywał ogromne zainteresowanie sportem. W czasach szkolnych uprawiał biegi długodystansowe, krykieta oraz oczywiście piłkę nożną. Wraz z rodzicami regularnie pojawiał się na meczach ulubionego zespoły, Leeds United. Udało mu się nawet zostać chłopcem od podawania piłek, co pozwoliło mu być choć trochę bliżej idoli.

W szkole podstawowej był zawodnikiem drużyny piłkarskiej Westbrook Juniors, dzięki czemu zwrócił na siebie uwagę skautów Leeds United. Dzięki dołączeniu do szkółki ulubionego klubu miał szansę poznania i zagrania ze swoimi idolami Alanem Smithem i Harrym Kewellem. Po zakończeniu edukacji, obrał sobie za cel dostanie się do pierwszego składu drużyny.

Cel udało mu się osiągnąć 10 listopada 2002 roku, gdy rozegrał pierwszy mecz w barwach Leeds United. Wszedł on na boisko w ostatnich sześciu minutach meczu z West Ham United; tym samym zapisując się w historii Premier League jako najmłodszy zawodnik grający w lidze.

W kolejnych latach trafi kolejno do Newcastle United, Aston Villa oraz Manchesteru City. W czerwcu 2015 roku dołączył do Liverpoolu na zasadzie wolnego transferu z City. Już w sierpniu tego samego roku został mianowany wicekapitanem drużyny.

Jego główną siłą na boisku jest nieustępliwość i budowanie możliwości strzeleckich, głównie dla kolegów z drużyny. Jest znakomitym graczem zespołowym, dzięki czemu potrafi zgrać się z kolegami i celnie przekazywać im podania. Dobrze czuje się w roli „szarej eminencji”, co sprawia, że jest idealnym współzawodnikiem w drużynie.