„The Reds” sprowadzą Roberta Lewandowskiego?

Liverpool miał otrzymać propozycję transferu Roberta Lewandowskego. W trakcie prowadzenia jednego z podcastów, Ian McGarry stwierdził, że Robert Lewandowski został zaoferowany Liverpoolowi oraz kilku innym klubom angielskiej Premier League takim jak: Manchester United i Man City, którzy również poszukują wzmocnień w linii ataku, a cała trójka już wielokrotnie była łączona z transferem polskiego super-snajpera.

Lewandowski dał się ostatnio poznać jako jeden z najlepszych graczy w Europie. Piłkarz Roku UEFA 2020 w zeszłym sezonie strzelał jak na zawołanie, biją kolejne rekordy i stał się absolutną legendą Bayernu Monachium po tym jak przez kilka lat grał w drużynie Borussii Dortmund Jurgena Kloppa. Ale czy jest piłkarzem, którego niemiecki menedżer teraz potrzebuje w Liverpoolu?

Czynnik wieku
Robert Lewandowski to maszyna do bramek. Jak podaje transfermarkt, reprezentant Polski strzelił 462 gole w 632 występach seniorów – co oczywiście jest liczbą świadczącą o klasie tego zawodnika. Poprowadził Bayern do kilku tytułów Bundesligi i był kluczowym członkiem zwycięskiego sezonu 2020 UEFA Champions League. Ale faktem jest, że nie staje się młodszy. W wieku 33 lat nie przedstawia się jako długoterminowy nabytek dla klubu, który go sprowadzi do siebie. Jasne, może równie dobrze w krótkim okresie stać się decydującym transferem, ale czy tak działa Liverpool? Modus operandi Jurgena Kloppa na Anfield pokazuje coś zupełnie innego.

The Express twierdzi, że Liverpool ma „twarde zasady”, jeśli chodzi o zatrzymanie graczy w wieku powyżej 30 lat. Oczywiście zdarzały się wyjątki, ponieważ Adrian i James Milner nadal byli częścią ich zespołu. Ale niemiecki menedżer jeszcze nie podpisał kontraktu z zawodnikiem z pola w wieku powyżej 32 lat w ciągu swoich pięciu i pół roku w klubie.

Mądrze byłoby, gdyby Liverpool unikał Lewandowskiego
Kwestia wieku jest tu uwzględniona ze względu na potencjalne koszty związane ze sprowadzeniem Lewandowskiego. Jeśli gracz jest dostępny za rozsądnie niższą cenę, jego krótkoterminowe korzyści mogą przewyższyć nakłady finansowe. Ale według McGarry’ego Lewandowski może kosztować 94 miliony funtów, czyli kwotę, której Bayern oczekuje przebije rekord transferowy FC Liverpoolu z czasów, gdy sprowadzali Virgila van Dijka. Pobicie rekordu transferowego klubu dla 33-latka to posunięcie, które może podzielić opinie. Co więcej, van Dijk został podpisany z pieniędzy zaoszczędzonych ze sprzedaży Philippe Coutinho.

Podobna sytuacja jest teraz, gdy Fabrizio Romano twierdzi w podkaście Here We Go, że The Reds muszą sprzedać piłkarzy, zanim będą mogli kupić kogokolwiek tego lata. Pod tym względem kiepską opcją byłoby sprzedanie młodszych graczy z pierwszej drużyny, jeśli chcą sfinansować transfer dla Lewandowskiego.

źródło: mediafree.com