Zawodnicy: Adrián

Adrián od 2019 roku jest bramkarzem Liverpoolu, na boisku nosi numer 13. W 2013 roku występował w niezrzeszonej w FIFA reprezentacji Andaluzji. Trzy lata później wystąpił z reprezentacją narodową Hiszpanii w spotkaniach przeciwko reprezentacji Belgii oraz Liechtensteinu.

Sylwetka zawodnika

Adrián San Miguel del Castillo, najczęściej zwany po prostu Adrián; urodził się 3 stycznia 1987 roku w Hiszpanii, dokładniej w stolicy autonomicznej Andaluzji- Sewilli. W 1998 roku został zawodniem lokalnego klubu Real Betis. Osiem lat później zostanie awansowany do drużyny Real Betis C, i rok później również do rezerwowej Real Betis B.

Co ciekawe, nie od razu występował na boisku jako bramkarz. W początkowych latach trenował zarówno na pozycji napastnika jak i skrzydłowego. Jednak już jako dziesięciolatek zdecydował się na pozostanie w bramce.

Jeszcze przez debiutem w pierwszym składzie, zmuszony będzie na prawie półroczną przerwę w grze z powodu uszkodzenia wiązadeł krzyżowych. Po powrocie, 29 września 2012 roku zagra pierwszy mecz w Primera División. Miesiąc później stanie na bramce w meczu przeciwko Realowi Madryt, który Real Betis wygra.Podczas 31 spotkań rozegranych meczy, aż w jedenastu zdołał zachować czyste konto.

Sezon 2013/2014 spędził już jako zawodnik angielskiego klubu West Ham United. W Premier League pierwszy raz zagra w meczu przeciwko Manchesterowi United , który zakończy się zwycięskim dla West Hamu wynikiem 2:1. Do 2019 roku Adrián wystąpi w 125 meczach w barwach West Hamu.

5 sierpnia 2019 roku na zasadzie wolnego transferu przejdzie do Liverpoolu; gdzie zadebiutuje już cztery dni później w wygranym 4:1 meczu przeciwko Norwich City. W tym samym roku sięgnie z klubem po Superpuchar Europy UEFA oraz Klubowe mistrzostwo świata. Debiutancki sezon zakończy z Liverpoolem z tytułem Misztów Anglii.