Zawodnicy: Naby Keïta

Naby Keïta dołączył do drużyny Liverpoolu w 2018 roku, gdzie gra z numerem 8 na pozycji pomocnika. W 2013 roku dołączył do kadry reprezentacji narodowej Gwinei.

We wrześniu 2021 roku został zatrzymany w ojczystym kraju wraz z innymi zawodnikami reprezentacji Gwinei oraz reprezentacją Maroko. Powodem było rozpoczęcie zamachu stanu i porwanie ówczesnego prezydenta Gwinei, Alpha Condégo. Na szczęście pomimo zamknięcia granic wszyscy zawodnicy zostali wypuszczeni bezpiecznie z kraju.

Sylwetka zawodnika

Naby Laye Keït urodził się 10 lutego 1995 roku w stolicy Gwinei, Konkary. W 2004 roku dołączył do lokalnego kluby Horoya AC, gdzie z czasem awansował do pierwszego składu drużyny. W 2013 roku po raz pierwszy rozegrał mecz w pierwszej lidze gwinejskiej. Na koniec sezonu sięgnął z drużyną zarówno po Puchar Gwinei jak i tytuł mistrza kraju.

Od 2013 roku przez rok był zawodnikiem francuskiego FC Istres grającego w Ligue 2. Po rozegraniu 23 meczy i zdobyciu czterej goli, w kolejnym roku przeniósł się do austriackiego klubu Red Bull Salzburg. Ponownie już w pierwszym sezonie w nowym klubie ponownie wywalczy mistrzostwo kraju, tym razem będzie to mistrzostwo Austrii.

W 2016 roku opuścił Salzburg i dołączył do siostrzanego klubu, tym razem niemieckiego Red Bull Leipzig. Z drużyną dotrze na szczyt tabeli, i awansuje z drugiego miejsca do Ligi Mistrzów. Latem 2017 klub w porozumieniu z Liverpoolem zgodził się przekazać zawodnika do angielskiego klubu w lipcu 2018 roku.

Keïta w debiutanckim sezonie Liverpoolu znów da z siebie wszystko wygra z drużyną Ligę Mistrzów UEFA 2018/2019. W kolejnym roku zawodnicy zdobędą Klubowe Mistrzostwo Świata oraz Mistrzostwo Anglii.

One thought on “Zawodnicy: Naby Keïta

  1. Historia z zatrzymaniem w kraju jest niesamowita, ale to w końcu Afryka…

Comments are closed.