Zawodnicy: Roberto Firmino

Firmino dołączył do Liverpoolu w 2015 roku, gdzie do tej pory występuje na pozycji pomocnika bądź napastnika; w klubie występuje z numerem 9. Od 2014 roku zawodnik reprezentacji narodowej Brazylii. Jest pierwszym Brazylijczykiem, który zdobył pięćdziesiąt goli w rozgrywkach Premier League.

Sylwetka zawodnika

Roberto Firmino Barbosa de Oliveira urodził się 2 października 1991 roku w brazylijskim mieście Maceió. Jego pierwszym klubem był lokalny Clube de Regatas Brasil. W 2008 roku został zawodnikiem juniorskiej drużyny Figueirense FC. Rok później zasilił grającą w Campeonato Brasileiro Série B- brazylijskiej drugiej lidze seniorską drużynę klubu. 

Z początkiem roku 2011 zawitał na kontynencie europejskim, gdzie wstąpił do niemieckiego TSG 1899 Hoffenheim. Pierwszy mecz w Bundeslidze rozegrał już w lutym tego samego roku, pierwszego gola w niemieckim klubie zdobędzie trzy miesiące później. Łącznie w barwach Hoffenheim rozegra 140 spotkań ligowych, podczas których zdobędzie 38 goli.

W ramach zawartej pomiędzy klubami umowy, 24 czerwca 2015 roku Firmino opuści niemiecki klub i dołączy do Liverpoolu. Choć kwota transferu nigdy nie została oficjalnie ogłoszona, media na Wyspach Brytyjskich donosiły o kwocie rzędu 21-29 milionów funtów.

Już w pierwszym sezonie dotrze z drużyną do finału Puchar Ligi Angielskiej, gdzie finalnie polegnie w meczu przeciwko Manchesterowi City. Również w 2015/2016 Liverpool znajdzie się w finale Ligi Europy UEFA. W 2019 roku zdobędzie z drużyną Superpuchar Europy UEFA, Klubowe Mistrzostwo Świata. Na koniec sezonu zaś zostaną mistrzami Anglii oraz liderem Ligi Mistrzów UEFA.

Jego jedna z najbardziej znanych cieszynek, tak zwany matador został uwieczniony w odsłonię symulatora sportowego FIFA 19. Jeśli Ciebie również interesuje zarówno piłka nożna jak i świat gier,  zachęcamy do lektury artykułu o zapowiedzi najnowszej odsłony FIFA.

One thought on “Zawodnicy: Roberto Firmino

  1. Do tej pory najlepszy brazylijski strzelec w Premier League. Jeszcze kilka lat pogra i ugruntuje rekord.

Comments are closed.