Liga Mistrzów: Wygrana nad Interem na ich własnym boisku!

Liverpool wszedł w 1/8 finału Ligi Mistrzów UEFA pewnym krokiem. Choć The Reds zdobyli obie bramki bliżej końca rozgrywki, zdołali finalnie pokonać Inter Mediolan. Wygrana na San Siro daje im przewagę, jednak przed nimi wciąż kolejne spotkanie 8 marca.

Sukces Jürgen Kloppa

Trener Liverpoolu, Jürgen Klopp dzięki wygranej w starciu z Interem wszedł do grona legendarnych trenerów. Jest on ósmym trenerem w historii piłki nożnej, który ma na swoim koncie pięćdziesiąt wygranych meczy w ramach Ligi Mistrzów. Dołączył tym samym do sir Alexandra Chapmana Fergusona Arsène Wengera, Pep Guardioli, Carlego Ancelotti, José Mourinho, Louisa van Gala oraz Rafaela Beníteza.

Jak znakomitym trenerem jest Klopp, świetnie pokazuje fakt iż była to jego 87 gra w Lidze Mistrzów. Procent wygranych spotkań jest więc niesamowicie wysoki. Dla przypomnienia, pierwszy mecz w ramach Ligi poprowadził 13 września 2011 roku jako trener Borussi Dortmund. Z Borussią wygrał łącznie 18 meczy w Lidze Mistrzów, z Liverpoolem do tej pory 32. Patrząc na ostatnie mecze Czerwonych, możemy spodziewać się, że Klopp szybko prześcignie kolegów w zestawieniu największej ilości wygranych.

Do tej pory niezwyciężonym liderem trenerskiej ósemki jest legendarny trener Manchesteru United, sir Alex Ferguson. Ma on na swoim koncie aż 102 wygrane w Lidze Mistrzów. Zaraz za nim plasuje się Carlo Ancelotti z 94 wygranymi oraz Pep Guardiola z 91. Arsène Wenger i Mourinho obaj posiadają wyniki w zakresie osiemdziesięciu- kolejno 86 oraz 81. Zestawienie zamykają Louis van Gaal z 57 oraz Benitez z 53 wygranymi.

Liverpool z szansą na przebicie City

Nie jest to jednak jedyny rekord pobity podczas środowego spotkania. Liverpool zdołał bowiem dołączyć do Manchesteru City w zestawieniu angielskie drużyn z siedmioma kolejnymi wygranymi w Lidze Mistrzów. Jeśli w marcu powtórzą wygraną, mają szansę na przesunięcie rekordu i stanie się pierwszym angielskim zespołem z ośmioma nieprzerwanymi zwycięstwami.

Jeśli interesuje was skrót meczu, zapraszamy serdecznie do przeczytania artykułu na stronie poświęconej Interowi Mediolan.