Kapitanowie Liverpoolu: Jamie Redknapp

Redknapp oficjalnie obejmował pozycję kapitana od 1999 roku do 2002. Z powodu kontuzji zmuszony był odłożyć występy w Liverpoolu na później i przekazał opaskę kapitańską Samiemu Hyypiä.

Sylwetka Zawodnika

Jamie Frank Redknapp urodził się 25 czerwca 1973 roku w wyjątkowo malowniczej angielskiej wsi Barton on Sea. Pierwsze szlify piłkarskie pobierał w klubie  Bournemouth, gdzie co ciekawe trenerem był ojciec Jamiego- Harry Redknapp.

Jako siedemnastolatek został ściągnięty do Liverpoolu, transfer pomocnika wyceniono na 350 tysięcy funtów brytyjskich. Z początku ciężko było przestawić się na grę w tak wielkim klubie i na tak wysokim poziomie. Jednak przed upłynięciem roku został wystawiony do gry w Pucharze UEFA. Został tym samym najmłodszym piłkarzem Czerwonych, którzy zagrali na poziomie międzynarodowym.

Zasłynął ze swoich niezwykle celnych podań. Przed długi czas był ulubieńcem kibiców, który uwielbiali sposób w jaki zdobywał kolejne gole. Dlatego też nikt nie był zdziwiony gdy w sezonie 1999/ 2000 został mianowany nowym kapitanem drużyny. Jednak szczęście to nie trwało zbyt długo, ponieważ z powodu kontuzji zmuszony był spędzić cały sezon na trybunach.

Kolejny sezon zapowiadał się bardzo dobrze, jednak nadzieja prysła gdy Redknapp znów został kontuzjowany. Podczas swojej kariery w The Reds rozegrał łącznie 308 meczy, podczas których zdobył łącznie 41 bramek.