Zawodnicy: Virgil van Dijk

Virgil van Dijk jest zawodnikiem Liverpoolu od roku 2018. Gra na pozycji obrońcy z numerem 4. Wieloletni członek reprezentacji Holandii, zanim został przyjęty do seniorskiego składu przez cztery lata pojawiał się podczas mistrzostw juniorskich w różnych kategoriach wiekowych.

Sylwetka zawodnika 

Virgil van Dijk przyszedł na świat 8 lipca 1991 roku w holenderskim mieście Breda. Naukę gry rozpoczynał w holenderskich klubach juniorskich. PIerwszy profesjonalny kontrakt piłkarski podpisał z klubem FC Groningen. Jego debiut w barwach klubu odbył się 1 kwietnia 2011 roku podczas meczu z ADO Den Haag. W klubie spędził dwa lata, podczas których zagrał w 62 meczach ligowych.

W czerwcu 2013 roku przeszedł do szkockiej drużyny Celtic F.C. Szybko stał się jednym z cenniejszych zawodników, dzięki zdobywaniu niezwykle cennych goli. 9 listopada 2013 roku strzelił swoją pierwszą bramkę w szkockiej lidze, tym samym gwarantując drużynie wygraną. Podczas dwóch lat spędzonych w Celticu zagrał w 76 meczach ligowych i zdobył łącznie dziewięć bramek. Gdy w sezonie 2015/ 2016 nie zakwalifikował się do Ligi Mistrzów odszedł z drużyny do angielskiego Southampton.

Rok 2018 rozpoczął już jako zawodnik Liverpoolu. W drużynie Czerwonych zadebiutował podczas meczu z Evertonem, podczas którego zdobył zwycięską bramkę tuż przez zakończeniem spotkania. W tym samym sezonie sięgnął z drużyną po najwyższą pozycję Ligi Mistrzów UEFA. A już w kolejnym odebrał tytuł Mistrza Anglii. Do tej pory w barwach Liverpoolu zagrał w 110 ligowych spotkaniach, zdobywając jedenaście bramek.