Najnowsze wiadomości transferowe

Niedawno informowaliśmy o nowych plotkach dotyczących transferów pomiędzy Bayernem Monachium a Liverpoolem. Tak jak teoretyczny transfer Roberta Lewandowskiego pozostaje głęboko w sferze domysłów, Sadio Mané nie kryje się ze swoimi planami.

Rozmowy z Bayernem

Wiemy już jakie są pierwsze efekty rozmów pomiędzy Liverpoolem a Bayernem. Niemiecki klub ma być zainteresowany pozyskaniem Mané za kwotę 25 milionów funtów. Liverpool odrzucił pierwszą ofertę, która przewidywała gwarantowany zarobek w wysokości 21 milionów funtów oraz kolejne cztery miliony w ewentualnych bonusach.

Pomimo odrzucenia pierwszej oferty, klub nie podał interesującej ich kwoty. Teraz ruch należy do Bayernu, w zależności od tego jak bardzo zależy im na pozyskaniu Senegalczyka. Jeśli prawdą jest, że Barcelona planuje odkupić Lewandowskiego Bayern będzie musiał szybko i skutecznie rozejrzeć się za innymi opcjami. Pozostaje nam więc czekać na kolejną propozycję Bayernu. Najbardziej wyczekuje jednak sam Mané, który wielokrotnie miał wyrażać swoje zainteresowanie tylko Bayernem. Jeśli jednak Niemcy nie zdecydują się na podwyższenie oferty może dojść do ciekawej sytuacji.

Ktoś odchodzi, ktoś zostaje

W Liverpoolu zostaje zaś James Milner. Pomimo kilku ofert z innych klubów angielskich oraz klubów zagranicznych, zdecydował się zostać w klubie. Jest to szczególnie ciekawe biorąc pod uwagę, że będzie zarabiał zdecydowanie mniej, niektóre z ofert gwarantowały mu bowiem naprawdę dobre zarobki. Warto więc docenić jego poświęcenie i związanie z drużyną; według menadżera Milner ma przed sobą jeszcze wiele do zdobycia z Liverpoolem.

Kolejnym zawodnikiem, który prawdopodobnie pozostanie w składzie The Reds jest Joe Gomez. Jego umowa obowiązuje co prawda jeszcze przez kolejne dwa sezony, jednak klub już teraz rozpoczął rozmowy mające na celu przedłużenie kontraktu.