To oficjalne: Klopp pozostaje w Liverpoolu

Niewiele ponad miesiąc temu informowaliśmy o planach Jürgena Kloppa po zakończeniu jego dotychczasowej umowy z Liverpoolem. Pierwotny plan trenera zakładał, że po 2024 wraz z zakończeniem kontraktu z klubem poświęci się odpoczynkowi. Jednak chęć przedsmaku emerytury przegrał z realizacją wieloletniego planu.

Liverpool potęgą

Jürgen Klopp nigdy nie ukrywał, że ma niezwykle plany wobec Liverpoolu. Jego projekt ma na celu ustanowienie klubu jako potęgi piłkarskiego świata, o której będzie się mówiło jeszcze przez długi czas. Jak idzie mu realizacja założeń widzimy bardzo dobrze, przed nimi bowiem realna szansa na wygraną Pucharu Anglii, Champions League oraz zgarnięcie tytułu Mistrza Anglii.

Od czasu przejęcia przez Kloppa sterów, Liverpool pięciokrotnie zdobywali ważne trofea. Jest to jednak wciąż mało dla całego zespołu, wiedzą że stać ich na więcej i pewnie dążą do wyznaczonego celu.

Kontrakt trenera oraz jego kadry został przedłużony do 2026 roku. Jest więc szansa, że uda się zrealizować wiele planów oraz oczywiście ustanowienie Liverpoolu jako potęgi, nie tylko brytyjskiego footballu.