Youri Tielemans coraz bliżej „The Reds”?

Belgijski środkowy pomocnik ma być coraz bliżej przenosin do FC Liverpool. Youri Tielemans znalazł się na celowniku Juergena Kloppa już jakiś czas temu. Spekulacje na jego temat pojawiają się praktycznie od samego początku okienka transferowego. Teraz transfer ma być już praktycznie na ostatniej prostej przed finalizacją. Obecny zawodnik Leicester City ma być zachwycony perspektywą przenosin do „The Reds”. Tam, w przeciwieństwie do pozostania w ekipie „Lisów” będzie miał okazję gry w Lidze Mistrzów.

Tielemans ma naciskać Leicester, by pozwolili mu odejść z klubu. Według angielskich mediów „Lisy” zgodzą się na ofertę około 65 milionów funtów. Wydaje się, że ta kwota nie będzie wielką przeszkodzą dla drużyny Juergena Kloppa. Liverpool jest zdeterminowany, by sprowadzić tego lata środkowego pomocnika. Jak wiemy, z klubem pożegnał się Georginio Wijnaldum. Holenderski pomocnik przez kilka ostatnich sezonów był jednym z architektów sukcesu Liverpoolu. Teraz, gdy go zabrakło, Liverpool musi sprowadzić kogoś kto wypełni pozostawioną po nim przestrzeń. W opinii wielu ekspertów, kimś takim miałby być właśnie pomocnik Leicester City.

Tielemans jest doświadczonym reprezentantem swojego kraju. W kadrze Belgii wystąpił ponad 40 razy. Brał też udział w minionych mistrzostwach Europy. W zeszłym sezonie Premier League był jedną z kluczowych postaci Leicester City. Nie pomógł jednak „Lisom” w awansie do Ligi Mistrzów. Stąd też jego wola, by odejść z klubu.

źródło: paisleygates.com