Zawodnicy: Fabinho

Fabinho jest pomocnikiem występującym z numerem 3 w Liverpoolu F.C. Od 2015 roku członek reprezentacji Brazylii. Od rozpoczęcia kariery w The Reds zdobył z zespołem Mistrzostwo Anglii, Superpuchar Europy UEFA oraz wygrał Ligę Mistrzów UEFA.

Sylwetka zawodnika

Fábio Henrique Tavares znany obecnie jako Fabinho, urodził się 23 października 1993 roku w brazylijskim mieście Campinas. Jako trzynastolatek wstąpił do pierwszej juniorskiej drużyny Paulínia.

Profesjonalną karierę piłkarską rozpoczynał w szeregach Real Madryt Castilla, rezerwowego zespołu Realu Madryt. Pierwszy zawodowy mecz rozegrał 17 sierpnia 2012 roku, drużyna Realu przegrała wówczas 1:2 z Villarreal CF. Był to jednak ogromny krok dla Fabinho, gdyż był to jego pierwszy mecz ligowy. Rok później został zawodnikiem pierwszego zespołu Realu Madryt, podczas spotkania z Málaga CF. Drużyna z Madrytu wygrała spotkanie 6:2.

Do Liverpoolu przeszedł w 2018 roku i od tego czasu wystąpił w 86 spotkaniach, podczas których strzelił trzy bramki. Podczas pierwszego sezonu w klubie dotarł z drużyną na szczyt Ligi Mistrzów UEFA. W kolejnym roku sięgnęli wspólnie po Mistrzostwo Anglii oraz Superpuchar Europy.